Vishay/Dale TNPW08051K07BEEN
TNPW08051K07BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW08051K07BEEN
Brief Description
RES SMD 1.07K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW08051K07BEEN.pdf
Availability of TNPW08051K07BEEN
QUANTITY
TNPW08051K07BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW08051K07BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW08051K07BEEN
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.07k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW08051K07BEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW08051K07BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW08051K07BEEN Details Description
Related parts for TNPW08051K07BEEN
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 5MM datasheet.pdf
FUSE GLASS 3.15A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEAT SINK 32.5 X 32.5 X 12.5MM datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS 7/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 50MA 24V datasheet.pdf
RES SMD 6.2KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 2.74 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf