Vishay/Dale TNPW08051K15BETA
TNPW08051K15BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW08051K15BETA
Brief Description
RES SMD 1.15K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW08051K15BETA.pdf
Availability of TNPW08051K15BETA
QUANTITY
TNPW08051K15BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW08051K15BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW08051K15BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.15k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW08051K15BETA
Related LinksTNPW0805, TNPW08051K15BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW08051K15BETA Details Description
Related parts for TNPW08051K15BETA
IC REG BUCK 12V 1A TO263 datasheet.pdf
RES 453 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG BLK SHLD 100' datasheet.pdf
ROUND SPACER M4 NYLON 8MM datasheet.pdf
USB 2.0 BUS DECODE WS-XS datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 1.58A 90 MOHM TH datasheet.pdf