Vishay/Dale TNPW08051K47BEEN
TNPW08051K47BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW08051K47BEEN
Brief Description
RES SMD 1.47K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW08051K47BEEN.pdf
Availability of TNPW08051K47BEEN
QUANTITY
TNPW08051K47BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW08051K47BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW08051K47BEEN
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.47k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW08051K47BEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW08051K47BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW08051K47BEEN Details Description
Related parts for TNPW08051K47BEEN
OPTOISO 3.75KV 2CH TRANS 8SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 14A 24V datasheet.pdf
RES SMD 118K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC 16DIP datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf
LED PMI GREEN 28V W/CONN datasheet.pdf