Vishay/Dale TNPW08051K69BEEA
TNPW08051K69BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW08051K69BEEA
Brief Description
RES SMD 1.69K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW08051K69BEEA.pdf
Availability of TNPW08051K69BEEA
QUANTITY
TNPW08051K69BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW08051K69BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW08051K69BEEA
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.69k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW08051K69BEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW08051K69BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW08051K69BEEA Details Description
Related parts for TNPW08051K69BEEA
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 7.5MM datasheet.pdf
SIDACTOR BI 75V 400A DO-214AA datasheet.pdf
CONN HEADER 35POS SNGL 2MM SMD datasheet.pdf
CONN RP-MCX PLUG 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 500MW SOD123 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28TSSOP datasheet.pdf
RES 121K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf