Sullins Connector Solutions HCM25DRYI
HCM25DRYI picture photo
Mfg. Part Number
HCM25DRYI
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
HCM25DRYI.pdf
Availability of HCM25DRYI
QUANTITY
HCM25DRYI Order Process
Ship out your order
Specifications of HCM25DRYI
Internal Part NumberEIS-HCM25DRYI
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row25
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HCM25DRYI
Related LinksHCM2, HCM25DRYI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HCM25DRYI Details Description
Related parts for HCM25DRYI
RES SMD 36.5 OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 0.25W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf