Vishay/Dale TNPW0805215KBEEN
TNPW0805215KBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805215KBEEN
Brief Description
RES SMD 215K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805215KBEEN.pdf
Availability of TNPW0805215KBEEN
QUANTITY
TNPW0805215KBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805215KBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW0805215KBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805215KBEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW0805215KBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805215KBEEN Details Description
Related parts for TNPW0805215KBEEN
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN TERM BLK CARD EDGE 43POS datasheet.pdf
N JACK JACK BULKHEAD ADAPTER datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS CABLE SKT datasheet.pdf