Vishay/Dale TNPW0805220KBEEN
TNPW0805220KBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805220KBEEN
Brief Description
RES SMD 220K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805220KBEEN.pdf
Availability of TNPW0805220KBEEN
QUANTITY
TNPW0805220KBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805220KBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW0805220KBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805220KBEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW0805220KBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805220KBEEN Details Description
Related parts for TNPW0805220KBEEN
CONN JUMPER TERM BLOCK 6.0MM datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPDT 16QFN datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 18pF 30 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
15" NATURAL 50LB CABLE TIE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN SC ATTENUATOR 12DB 250MW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf