Vishay/Dale TNPW0805226KBETA
TNPW0805226KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805226KBETA
Brief Description
RES SMD 226K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805226KBETA.pdf
Availability of TNPW0805226KBETA
QUANTITY
TNPW0805226KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805226KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805226KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805226KBETA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805226KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805226KBETA Details Description
Related parts for TNPW0805226KBETA
FIXED IND 1.2UH 14.2A 2.24 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 160MA 11 OHM TH datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 30W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20V 20% 1411 datasheet.pdf
FILTER SAW RF 433.92MHZ SM5050-8 datasheet.pdf
FIXED IND 2MH 25A 4.2 MOHM TH datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC MCU USB 64K FLASH 32VFQFN datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf