Vishay/Dale TNPW080523R2BETA
TNPW080523R2BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080523R2BETA
Brief Description
RES SMD 23.2 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080523R2BETA.pdf
Availability of TNPW080523R2BETA
QUANTITY
TNPW080523R2BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080523R2BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW080523R2BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.2
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080523R2BETA
Related LinksTNPW0805, TNPW080523R2BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080523R2BETA Details Description
Related parts for TNPW080523R2BETA
SIDACTOR BIDIR 6V 400A TO-92 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS R/A .100 datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE -101KPA GAUGE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
INS/REM TOOL PLASTIC SIZE 20 datasheet.pdf
EMITTER IR 940NM 100MA RADIAL datasheet.pdf