Vishay/Dale TNPW080526R1BEEN
TNPW080526R1BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080526R1BEEN
Brief Description
RES SMD 26.1 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080526R1BEEN.pdf
Availability of TNPW080526R1BEEN
QUANTITY
TNPW080526R1BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080526R1BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW080526R1BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.1
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080526R1BEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW080526R1BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080526R1BEEN Details Description
Related parts for TNPW080526R1BEEN
OSC 3.3V PROG TTL TRI ST 100PPM datasheet.pdf
IC MCU 16/32B 512K FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 106 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 681K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 38.25K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
27W2 MA PCR_40A S4_SPACER_CLIP F datasheet.pdf
CRYSTAL 33.00 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf