Vishay/Dale TNPW0805274KBETA
TNPW0805274KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805274KBETA
Brief Description
RES SMD 274K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805274KBETA.pdf
Availability of TNPW0805274KBETA
QUANTITY
TNPW0805274KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805274KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805274KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)274k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805274KBETA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805274KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805274KBETA Details Description
Related parts for TNPW0805274KBETA
IC MONITOR RESET 4.35V SC-70-3 datasheet.pdf
IC BUFF SCHM TRG DL N-INV SOT363 datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS .100" DUAL VERT datasheet.pdf
RES MO 1/2W 51.1 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
HALL EFFECT SENSOR W/WIRE datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.25A SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
ENCODER OPT ROTARY datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf