Vishay/Dale TNPW0805280KBEEA
TNPW0805280KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805280KBEEA
Brief Description
RES SMD 280K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805280KBEEA.pdf
Availability of TNPW0805280KBEEA
QUANTITY
TNPW0805280KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805280KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805280KBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805280KBEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805280KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805280KBEEA Details Description
Related parts for TNPW0805280KBEEA
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMC datasheet.pdf
CAP CER 330PF 2KV X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 193 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
RES 39.0 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONNECTOR WITH CABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONN IDC 6POS 2.54MM 28AWG GOLD datasheet.pdf
RES 4.72K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS PIN datasheet.pdf
CONN ASSY RECPT R/A 90POS datasheet.pdf