Vishay/Dale TNPW08052K32BEEA
TNPW08052K32BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW08052K32BEEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 2.32K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW08052K32BEEA.pdf
Availability of TNPW08052K32BEEA
QUANTITY
TNPW08052K32BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW08052K32BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW08052K32BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW08052K32BEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW08052K32BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW08052K32BEEA Details Description
Related parts for TNPW08052K32BEEA
CONN EDGECARD 10POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 10A 11.8 MOHM datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 15.4VC SOD128 datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CAP POLYMER 100UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 50MA 230V datasheet.pdf