Vishay/Dale TNPW0805301KBETA
TNPW0805301KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805301KBETA
Brief Description
RES SMD 301K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805301KBETA.pdf
Availability of TNPW0805301KBETA
QUANTITY
TNPW0805301KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805301KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805301KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805301KBETA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805301KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805301KBETA Details Description
Related parts for TNPW0805301KBETA
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 50W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN RECEPT COVER RM12 SERIES datasheet.pdf
KIT DEV 3.6" DIGITAL PANEL datasheet.pdf
IC FPGA 66 I/O 81UCG datasheet.pdf
RES 142K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 40V AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf