Vishay/Dale TNPW080530K9BEEA
TNPW080530K9BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080530K9BEEA
Brief Description
RES SMD 30.9K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080530K9BEEA.pdf
Availability of TNPW080530K9BEEA
QUANTITY
TNPW080530K9BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080530K9BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW080530K9BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080530K9BEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW080530K9BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080530K9BEEA Details Description
Related parts for TNPW080530K9BEEA
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 3.5MM datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
BUZZ VAC/DC 2KHZ SLOW PULSE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 340K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 121.109MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
3MM SEALED LITEPIPE LENS ASSY datasheet.pdf