Vishay/Dale TNPW080530R0BETA
TNPW080530R0BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080530R0BETA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 30 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080530R0BETA.pdf
Availability of TNPW080530R0BETA
QUANTITY
TNPW080530R0BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080530R0BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW080530R0BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080530R0BETA
Related LinksTNPW0805, TNPW080530R0BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080530R0BETA Details Description
Related parts for TNPW080530R0BETA
CONN EDGECARD 60POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD R-R 16-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 3 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
KEYPAD 12 BTN FRONT PANEL MNT datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 3/8" datasheet.pdf
RES 172K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
RES 220 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
FLEX POLY MOLDED PART datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf