Vishay/Dale TNPW0805316RBETA
TNPW0805316RBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805316RBETA
Brief Description
RES SMD 316 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805316RBETA.pdf
Availability of TNPW0805316RBETA
QUANTITY
TNPW0805316RBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805316RBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805316RBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)316
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805316RBETA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805316RBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805316RBETA Details Description
Related parts for TNPW0805316RBETA
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 32.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 15V 2.3A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS .100" STACKER datasheet.pdf
MOSFET RF SOT223 SC-73 datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 28V RED datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 45NS 32TSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf