Vishay/Dale TNPW080532K0BEEA
TNPW080532K0BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080532K0BEEA
Brief Description
RES SMD 32K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080532K0BEEA.pdf
Availability of TNPW080532K0BEEA
QUANTITY
TNPW080532K0BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080532K0BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW080532K0BEEA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080532K0BEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW080532K0BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080532K0BEEA Details Description
Related parts for TNPW080532K0BEEA
RES SMD 33 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP PGA 11MHZ RRO 10MSOP datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 1500W datasheet.pdf
CAP CER 3.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC FPGA 119 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES SMD 1.15K OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
680UF 200V 25X45MM 105C 5000H datasheet.pdf