Vishay/Dale TNPW080534R8BETA
TNPW080534R8BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080534R8BETA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 34.8 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080534R8BETA.pdf
Availability of TNPW080534R8BETA
QUANTITY
TNPW080534R8BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080534R8BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW080534R8BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080534R8BETA
Related LinksTNPW0805, TNPW080534R8BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080534R8BETA Details Description
Related parts for TNPW080534R8BETA
CAP FILM 1000PF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
IC DUAL INVERTER 6TSSOP datasheet.pdf
CONN SOCKET STRAIGHT 4POS SEALED datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPST 7A SOLDER datasheet.pdf
RES 130K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf