Vishay/Dale TNPW080543K0BEEN
TNPW080543K0BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080543K0BEEN
Brief Description
RES SMD 43K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080543K0BEEN.pdf
Availability of TNPW080543K0BEEN
QUANTITY
TNPW080543K0BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080543K0BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW080543K0BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080543K0BEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW080543K0BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080543K0BEEN Details Description
Related parts for TNPW080543K0BEEN
IC REG LDO 3.3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
OSC XO 128.067MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 2.37 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP 26AWG CLEAR 1000' datasheet.pdf
5.0MM EURO HEADER VERT ME HT GRN datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 38POS datasheet.pdf