Vishay/Dale TNPW080543K2BEEA
TNPW080543K2BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080543K2BEEA
Brief Description
RES SMD 43.2K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080543K2BEEA.pdf
Availability of TNPW080543K2BEEA
QUANTITY
TNPW080543K2BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080543K2BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW080543K2BEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080543K2BEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW080543K2BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080543K2BEEA Details Description
Related parts for TNPW080543K2BEEA
TRIAC 600V 1A TO92-3 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CABINET STEEL 18X36X72 GREY datasheet.pdf
CAP CER 430PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN R/A BKWAY HDR GOLD 10POS datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.24M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf