Vishay/Dale TNPW08054K64BEEA
TNPW08054K64BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW08054K64BEEA
Brief Description
RES SMD 4.64K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW08054K64BEEA.pdf
Availability of TNPW08054K64BEEA
QUANTITY
TNPW08054K64BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW08054K64BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW08054K64BEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.64k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW08054K64BEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW08054K64BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW08054K64BEEA Details Description
Related parts for TNPW08054K64BEEA
IC OPAMP INSTR 1MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 160POS 4ROW T/H GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL R/A 62POS datasheet.pdf
RES 348K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 50 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 2.4VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ16B M32 datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 60V FLATPACK datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 42 AWG 100 FT RD datasheet.pdf
CAP CER 51PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf