Vishay/Vitramon CDR34BX273BMZPAT
CDR34BX273BMZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BX273BMZPAT
Brief Description
CAP CER 0.027UF 100V 20% BX 1812
Datasheet Download
CDR34BX273BMZPAT.pdf
Availability of CDR34BX273BMZPAT
QUANTITY
CDR34BX273BMZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BX273BMZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BX273BMZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.027µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BX273BMZPAT
Related LinksCDR34BX2, CDR34BX273BMZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BX273BMZPAT Details Description
Related parts for CDR34BX273BMZPAT
IC MCU 8BIT 7KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
OSC VCXO 66.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 1.5GHZ 1023FCBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 7 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS STR LONG T/H datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 20% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 620MA 430 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 6.3V 10% 1411 datasheet.pdf