Vishay/Dale TNPW08054K99BEEN
TNPW08054K99BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW08054K99BEEN
Brief Description
RES SMD 4.99K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW08054K99BEEN.pdf
Availability of TNPW08054K99BEEN
QUANTITY
TNPW08054K99BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW08054K99BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW08054K99BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW08054K99BEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW08054K99BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW08054K99BEEN Details Description
Related parts for TNPW08054K99BEEN
IC LED Driver DC DC Regulator 700mA Backlight, Lighting 10-DFN (3x3) datasheet.pdf
ESD HANDLER 15-1/4X5-3/16X1-5/8 datasheet.pdf
IC PWM POWER DVR HI-EFF 48-BGA datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 860MA 714 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
LMZF 5.08/03/90 2.8SN OR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf
DIA 4MM 3MM PW PNP NC datasheet.pdf