Vishay/Dale TNPW08054K99BETA
TNPW08054K99BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW08054K99BETA
Brief Description
RES SMD 4.99K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW08054K99BETA.pdf
Availability of TNPW08054K99BETA
QUANTITY
TNPW08054K99BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW08054K99BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW08054K99BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW08054K99BETA
Related LinksTNPW0805, TNPW08054K99BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW08054K99BETA Details Description
Related parts for TNPW08054K99BETA
20 PATCH CORDS datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SIGMA-DELTA 28-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 1POS 3.96MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC QUAD 2IN MUX W/STOR 16SSOP datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 100MS SNT-4A datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X7R 1210 datasheet.pdf
IC FPGA 71 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 15A 125V datasheet.pdf
RES 1.27 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf