Vishay/Dale TNPW0805536RBEEA
TNPW0805536RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805536RBEEA
Brief Description
RES SMD 536 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805536RBEEA.pdf
Availability of TNPW0805536RBEEA
QUANTITY
TNPW0805536RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805536RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805536RBEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)536
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805536RBEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805536RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805536RBEEA Details Description
Related parts for TNPW0805536RBEEA
CONN HEADER 6POS VERT .250 TIN datasheet.pdf
MODULE DDR 1GB 184DIMM VLP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY LEVER DP-3POS datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 24KB FLASH 64VQFN datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 2W SMBJ datasheet.pdf
VARISTOR 73V 900A 2220 datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 2GBIT 3NS 63FBGA datasheet.pdf
MODULE DIODE 160A INT-A-PAK datasheet.pdf