Vishay/Dale TNPW0805576KBEEA
TNPW0805576KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805576KBEEA
Brief Description
RES SMD 576K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805576KBEEA.pdf
Availability of TNPW0805576KBEEA
QUANTITY
TNPW0805576KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805576KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805576KBEEA
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)576k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805576KBEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805576KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805576KBEEA Details Description
Related parts for TNPW0805576KBEEA
VARISTOR 389V 40KA DISC 40MM datasheet.pdf
IC ADC 14BIT SAMPLING 28-DIP datasheet.pdf
BATT PK 15.0V AA SIZE CARBN ZINC datasheet.pdf
CBL RIBN 34COND 0.050 MULTI 100' datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZE16 M40 datasheet.pdf
IC DRIVER 3CH 75 OHM SSOP datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 20% 1600VDC datasheet.pdf