Vishay/Dale TNPW0805620RBEEA
TNPW0805620RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805620RBEEA
Brief Description
RES SMD 620 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805620RBEEA.pdf
Availability of TNPW0805620RBEEA
QUANTITY
TNPW0805620RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805620RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805620RBEEA
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805620RBEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805620RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805620RBEEA Details Description
Related parts for TNPW0805620RBEEA
CAP FILM 4700PF 5% 10VDC 0603 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 144QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 16TSSOP datasheet.pdf
RES 154K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LED YELLOW 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
TVS DIODE 56VWM 92.6VC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 110PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
NETWORK CABLE 8POS M12-CBL datasheet.pdf