Vishay/Dale TNPW080566K5BEEA
TNPW080566K5BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080566K5BEEA
Brief Description
RES SMD 66.5K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080566K5BEEA.pdf
Availability of TNPW080566K5BEEA
QUANTITY
TNPW080566K5BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080566K5BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW080566K5BEEA
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)66.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080566K5BEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW080566K5BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080566K5BEEA Details Description
Related parts for TNPW080566K5BEEA
FIXED IND 4.7UH 530MA 481 MOHM datasheet.pdf
IC VOLT DETECT CMOS 3.0V SC-82AB datasheet.pdf
MOD IGBT PHASE LEG 600V ECOPAC2 datasheet.pdf
IC PLL WAN W/SGL REF INP 56SSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 160PF 100V 5% BP 1206 datasheet.pdf
2 PIN TO DC BARREL RA 5.5 X 2.1 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf