Vishay/Dale TNPW080566K5BEEN
TNPW080566K5BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080566K5BEEN
Brief Description
RES SMD 66.5K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080566K5BEEN.pdf
Availability of TNPW080566K5BEEN
QUANTITY
TNPW080566K5BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080566K5BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW080566K5BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)66.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080566K5BEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW080566K5BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080566K5BEEN Details Description
Related parts for TNPW080566K5BEEN
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 NYLON 3/8" datasheet.pdf
IC MPU M683XX 25MHZ 240FQFP datasheet.pdf
DIODE MODULE 26KV 1.3A datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 2MM RT ANG TIN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
50POS F CRIMP BODY 4-40 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf