Vishay/Dale TNPW08057K50BETA
TNPW08057K50BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW08057K50BETA
Brief Description
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW08057K50BETA.pdf
Availability of TNPW08057K50BETA
QUANTITY
TNPW08057K50BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW08057K50BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW08057K50BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW08057K50BETA
Related LinksTNPW0805, TNPW08057K50BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW08057K50BETA Details Description
Related parts for TNPW08057K50BETA
CAP CER 270PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A SMB datasheet.pdf
RES SMD 69.8K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
SENSOR DIGITAL GAUGE 2000PSI LCD datasheet.pdf
FUSE 110A 600V FAST CLASS J datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS 5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS 5.08MM datasheet.pdf
RESISTOR KIT 10-1M 1/20W 3050PCS datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf