Vishay/Dale TNPW08057K87BEEN
TNPW08057K87BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW08057K87BEEN
Brief Description
RES SMD 7.87K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW08057K87BEEN.pdf
Availability of TNPW08057K87BEEN
QUANTITY
TNPW08057K87BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW08057K87BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW08057K87BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.87k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW08057K87BEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW08057K87BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW08057K87BEEN Details Description
Related parts for TNPW08057K87BEEN
IC REG CTRLR BUCK BST PWM 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 24V datasheet.pdf
RES 634 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SIDE datasheet.pdf
LENS 1POS 35MM ROUND OD 16.4MM datasheet.pdf
THERMOSTAT 87.8C NO SCREW MT datasheet.pdf
RES 37.76K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 8POS DUAL SMD datasheet.pdf