Vishay/Dale TNPW0805806KBEEA
TNPW0805806KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805806KBEEA
Brief Description
RES SMD 806K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805806KBEEA.pdf
Availability of TNPW0805806KBEEA
QUANTITY
TNPW0805806KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805806KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805806KBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)806k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805806KBEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805806KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805806KBEEA Details Description
Related parts for TNPW0805806KBEEA
CAP CER 10000PF 1KV X7R RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2K OHM 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 100A TO262-3 datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 18pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
IC ADC DGTL AUDIO 24BIT 28SOP datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
COLLET FGG.2B. - 9.9MM DIA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf