Vishay/Dale TNPW0805820RBETA
TNPW0805820RBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805820RBETA
Brief Description
RES SMD 820 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805820RBETA.pdf
Availability of TNPW0805820RBETA
QUANTITY
TNPW0805820RBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805820RBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805820RBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805820RBETA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805820RBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805820RBETA Details Description
Related parts for TNPW0805820RBETA
CONN HEADER .100 DUAL R/A 2POS datasheet.pdf
CARDEDGE 56POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 1K OHM 20SOIC datasheet.pdf
HEADER TURRET SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
RES 1.298K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf