Vishay/Dale TNPW0805825KBEEA
TNPW0805825KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805825KBEEA
Brief Description
RES SMD 825K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805825KBEEA.pdf
Availability of TNPW0805825KBEEA
QUANTITY
TNPW0805825KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805825KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805825KBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805825KBEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805825KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805825KBEEA Details Description
Related parts for TNPW0805825KBEEA
LED RED 5-ELEMENT ARRAY datasheet.pdf
RES 22 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC 5.0V PROG TTL TRI ST 50PPM datasheet.pdf
RES SMD 348K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
SENS 75PSI 22MM 3/8-24 UNF 1-5V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 110V datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 90W datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1000UF 60V CHA MNT datasheet.pdf