Vishay/Dale TNPW0805845KBEEA
TNPW0805845KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805845KBEEA
Brief Description
RES SMD 845K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805845KBEEA.pdf
Availability of TNPW0805845KBEEA
QUANTITY
TNPW0805845KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805845KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805845KBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805845KBEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805845KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805845KBEEA Details Description
Related parts for TNPW0805845KBEEA
FIXED IND 390UH 1.6A 281 MOHM TH datasheet.pdf
LED STRIP 3.27" WHITE 12V datasheet.pdf
HEX SEAL NUT 1/2" STEEL 5/8-18 datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.25W TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 43POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf