Vishay/Dale TNPW0805845KBETA
TNPW0805845KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805845KBETA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 845K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805845KBETA.pdf
Availability of TNPW0805845KBETA
QUANTITY
TNPW0805845KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805845KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805845KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805845KBETA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805845KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805845KBETA Details Description
Related parts for TNPW0805845KBETA
CAP 22MF -20% +80% 12V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
HDR STR DR .100 DP datasheet.pdf
CONN RCPT VERT 10 PWR 16 SGL datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
RES 31.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 1206 datasheet.pdf
RES 300 OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN DSUB PCB THRU-HOLE datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf