Vishay/Dale TNPW080593R1BEEA
TNPW080593R1BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080593R1BEEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 93.1 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080593R1BEEA.pdf
Availability of TNPW080593R1BEEA
QUANTITY
TNPW080593R1BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080593R1BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW080593R1BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080593R1BEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW080593R1BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080593R1BEEA Details Description
Related parts for TNPW080593R1BEEA
IC AMP VIDEO QUAD 3.3V 10-MSOP datasheet.pdf
HEAT SINK 40MM X 40MM X 9.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V X7R 2-DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 300PSIS 7/16 4-20 MA datasheet.pdf
CYLINDER NEST STOP datasheet.pdf
RES SMD 0.13 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 6POS HL LOW PR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf