Vishay/Dale TNPW08059K09BEEN
TNPW08059K09BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW08059K09BEEN
Brief Description
RES SMD 9.09K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW08059K09BEEN.pdf
Availability of TNPW08059K09BEEN
QUANTITY
TNPW08059K09BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW08059K09BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW08059K09BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW08059K09BEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW08059K09BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW08059K09BEEN Details Description
Related parts for TNPW08059K09BEEN
IC REG LDO 5V 0.15A 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
DEMO BOARD FOR ST1S10PUR DFN8 datasheet.pdf
RES SMD 3.3M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
MIC MEMS DIGITAL OMNI -26DB datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.74 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CONN HEADER 31POS .100" TIN datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 78.125MHZ 6CLCC datasheet.pdf