Vishay/Dale TNPW1206113RBEEA
TNPW1206113RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206113RBEEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 113 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206113RBEEA.pdf
Availability of TNPW1206113RBEEA
QUANTITY
TNPW1206113RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206113RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206113RBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206113RBEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206113RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206113RBEEA Details Description
Related parts for TNPW1206113RBEEA
RES SMD 169 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
HDR STR SR.100 TP datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 3.3 OHM 1% AXL datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 13.5-17 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 4.5-9VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
63302T113 datasheet.pdf
RES 16.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.8V datasheet.pdf