Vishay/Dale TNPW1206115KBEEA
TNPW1206115KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206115KBEEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 115K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206115KBEEA.pdf
Availability of TNPW1206115KBEEA
QUANTITY
TNPW1206115KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206115KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206115KBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206115KBEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206115KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206115KBEEA Details Description
Related parts for TNPW1206115KBEEA
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 20W datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 2CH OPEN COLL 8DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 125E 15.5KV datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 250V SCREW datasheet.pdf
RES 953 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 4POS SNGL SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 4A 30 MOHM TH datasheet.pdf