Vishay/Dale TNPW1206115KBEEA
TNPW1206115KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206115KBEEA
Brief Description
RES SMD 115K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206115KBEEA.pdf
Availability of TNPW1206115KBEEA
QUANTITY
TNPW1206115KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206115KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206115KBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206115KBEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206115KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206115KBEEA Details Description
Related parts for TNPW1206115KBEEA
CBS DUAL LOCK ARROW/TEARDR 3/16" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC VIDEO BUFFER AMP LP SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 237K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS PIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 161.1328MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 18POS CABLE SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 200MW SOD323 datasheet.pdf