Vishay/Dale TNPW120611K3BETA
TNPW120611K3BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120611K3BETA
Brief Description
RES SMD 11.3K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120611K3BETA.pdf
Availability of TNPW120611K3BETA
QUANTITY
TNPW120611K3BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120611K3BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW120611K3BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120611K3BETA
Related LinksTNPW1206, TNPW120611K3BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120611K3BETA Details Description
Related parts for TNPW120611K3BETA
CONN RECEPT IDT 22POS 2MM datasheet.pdf
RES SMD 287K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ MICRO8 datasheet.pdf
RES SMD 4.53KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN STACKER 20POS 0.100" T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
LENS FOR INCAND DISPLAY AML41J datasheet.pdf
MINI-SAS HD EXT ASY 4X4 12G 1M datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 62MM datasheet.pdf