Vishay/Dale TNPW120611R0BEEN
TNPW120611R0BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120611R0BEEN
Brief Description
RES SMD 11 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120611R0BEEN.pdf
Availability of TNPW120611R0BEEN
QUANTITY
TNPW120611R0BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120611R0BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW120611R0BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120611R0BEEN
Related LinksTNPW1206, TNPW120611R0BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120611R0BEEN Details Description
Related parts for TNPW120611R0BEEN
TRIMMER 200K OHM 0.2W SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB HI-CURRENT 1POS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 144LQFP datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED GREEN/RED CLEAR 0606 SMD datasheet.pdf
POT 470K OHM 0.4W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CONN FFC TOP 19POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
NTC THERMISTOR 0805 4K7 J62 datasheet.pdf
84211 M1-N SPACER BLACK datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 120MA 13 OHM SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf