Vishay/Dale TNPW1206124RBEEA
TNPW1206124RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206124RBEEA
Brief Description
RES SMD 124 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206124RBEEA.pdf
Availability of TNPW1206124RBEEA
QUANTITY
TNPW1206124RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206124RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206124RBEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)124
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206124RBEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206124RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206124RBEEA Details Description
Related parts for TNPW1206124RBEEA
IC LATCH OCTAL D 3STATE 20TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC DAC 12BIT OCTAL VOUT 14-DFN datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 7.5A 25 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 1.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
80FT-24.2 M 12 WR PWR IN-OSSD OU datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
15POS M FILT.TYP 4 SC 20AWG datasheet.pdf