Vishay/Dale TNPW1206130RBETA
TNPW1206130RBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206130RBETA
Brief Description
RES SMD 130 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206130RBETA.pdf
Availability of TNPW1206130RBETA
QUANTITY
TNPW1206130RBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206130RBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206130RBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206130RBETA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206130RBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206130RBETA Details Description
Related parts for TNPW1206130RBETA
SENSOR TEMPERATURE I2C 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .05" 5X4PS GOLD SMD datasheet.pdf
CABL SMA QC PLUG-PLUG RG142B 60" datasheet.pdf
RES 88.7 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 6V 0.1A SOT89 datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 85-250V PANEL datasheet.pdf
IC MCU ARM 128KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG WHITET 1000' datasheet.pdf
RES SMD 37.9KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC TCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf