Vishay/Dale TNPW1206133RBEEN
TNPW1206133RBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206133RBEEN
Brief Description
RES SMD 133 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206133RBEEN.pdf
Availability of TNPW1206133RBEEN
QUANTITY
TNPW1206133RBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206133RBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW1206133RBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206133RBEEN
Related LinksTNPW1206, TNPW1206133RBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206133RBEEN Details Description
Related parts for TNPW1206133RBEEN
Crystal 25.0000MHz 50ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SOJ, 2.60mm pitch datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO .05W STER 16TSSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A DO41 datasheet.pdf
BEND RELIEF 7.0MM BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 68 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 9.76 OHM 1% 30W datasheet.pdf