Vishay/Dale TNPW1206169KBETA
TNPW1206169KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206169KBETA
Brief Description
RES SMD 169K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206169KBETA.pdf
Availability of TNPW1206169KBETA
QUANTITY
TNPW1206169KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206169KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206169KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)169k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206169KBETA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206169KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206169KBETA Details Description
Related parts for TNPW1206169KBETA
CONN RCPT 39POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 64MA 12 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 1.27MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 108MHZ 8WSON datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS JAM NUT PIN datasheet.pdf