Vishay/Dale TNPW1206182KBETA
TNPW1206182KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW1206182KBETA
Brief Description
RES SMD 182K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW1206182KBETA.pdf
Availability of TNPW1206182KBETA
QUANTITY
TNPW1206182KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW1206182KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW1206182KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW1206182KBETA
Related LinksTNPW1206, TNPW1206182KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW1206182KBETA Details Description
Related parts for TNPW1206182KBETA
IC REG LDO 1.8V 0.35A 5DSBGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 10A 0.75-5.25V SIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V SOT23-3 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 240NH 70MA 6.5 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf