Vishay/Dale TNPW120618K2BEEA
TNPW120618K2BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW120618K2BEEA
Brief Description
RES SMD 18.2K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPW120618K2BEEA.pdf
Availability of TNPW120618K2BEEA
QUANTITY
TNPW120618K2BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW120618K2BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW120618K2BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW120618K2BEEA
Related LinksTNPW1206, TNPW120618K2BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW120618K2BEEA Details Description
Related parts for TNPW120618K2BEEA
CONN HEADER 2MM 20POS SMD GOLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
CAP ALUM 39000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 246K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
FERRITE CORE RM 160NH N41 datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS .100 L.210 datasheet.pdf